“Emigranci” Sławomira Mrożka w wyjątkowej obsadzie na tegorocznej edycji Festiwalu Wschód Kultury w Rzeszowie!

 

EMIGRANCI_info_800x1024

Coś, czego jeszcze nie było na Festiwalu Wschód Kultury w Rzeszowie! Absolutnie wyjątkowa, przeformatowana do współczesności adaptacja kultowego spektaklu Sławomira Mrożka “EMIGRANCI”, w fenomenalnej obsadzie z Piotrem Cyrwusem i Szymonem Kuśmidrem w rolach głównych. W niemal plenerowym otoczeniu Klubu Festiwalowego na rzeszowskich Bulwarach, 25 czerwca (sobota) o godzinie 19:00.

Tytułowymi emigrantami i zarazem jedynymi osobami dramatu są AA i XX. Zamieszkują wspólnie suterenę w nieokreślonym kraju Europy Zachodniej. Wyalienowany intelektualista AA wybrał emigrację z powodów politycznych, z kolei XX, robotnik, wyjechał wyłącznie dla zarobku. Skazani na własne towarzystwo, żyją wśród ciągłych utarczek i konfliktów, pogłębiających obustronne antagonizmy…

Spektakl otworzy blok tematyczny poświęcony postaci Sławomira Mrożka, będąc naprawdę mocnym uderzeniem w sobotni wieczór, na dobry początek tego, co przygotowaliśmy w ramach tegorocznej edycji Wschodu Kultury. A będzie co oglądać i kogo słuchać!

Zatem kolejne zwiastuny programu już niebawem.