(KRAJ)OBRAZY MIAST WSCHODU @ OTWARTY PLENER FOTOGRAFICZNY RZESZÓW 2016

FB_Plakat_Plener_RZ

„(KRAJ)OBRAZY MIAST WSCHODU” to wyjątkowe wydarzenie, którego esencją jest obraz. To także pierwszy tego rodzaju projekt mający charakter otwartych, warsztatowych spotkań poruszających najbardziej istotne, praktyczne aspekty reportażowej fotografii ulicznej, odbywający się w trzech miastach: Rzeszowie, Przemyślu oraz we Lwowie!

Masz ochotę rozwinąć swój warsztat kreatywnej i świadomej fotografii ? Interesujesz się reportażem, fotografią uliczną, dokumentem ? A może samodzielnie próbujesz rozwijać swoje umiejętności i potrzebujesz kogoś, kto w prostych i konkretnych słowach podpowie Ci, na co zwrócić uwagę podczas tworzenia, komponowania i świadomego budowania kadrów ? Jeśli czujesz, że którekolwiek z powyższych zagadnień jest Ci bliskie – nie czekaj! Zarejestruj się na liście uczestników inauguracyjnej edycji Otwartego Pleneru Fotograficznego RZESZÓW 2016 dostępnej online, a potem już tylko dołącz do nas w plenerze!

„(KRAJ)OBRAZY MIAST WSCHODU” – OTWARTY PLENER FOTOGRAFICZNY RZESZÓW 2016 to pierwsza z trzech planowanych w tym roku edycji zajęć. Ruszamy już za kilka dni w Rzeszowie, korzystając z możliwości jakie dla fotografii w przestrzeni miasta niesie ze sobą odbywający się w tym czasie Festiwal Wschód Kultury. Przez niemal trzy dni zdjęciowe spędzone w przestrzeni wyjątkowo ożywionego artystycznie i kulturalnie Rzeszowa, pod opieką i czujnym okiem znakomitego fotografa uznanej na całym świecie szkoły fotografii Nikon School – Pawła Chary każdy z uczestników z pewnością pozna odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań. I na pewno znacząco poszerzy swoje horyzonty twórczej inspiracji obrazem, spędzając czas w miłej i kreatywnej atmosferze.

Dalej spotkamy się – ze wszystkimi chętnymi osobami – w Przemyślu oraz finalnie we Lwowie. Każde z tych miast to zupełnie inny klimat, krajobraz i praktyczne wyzwania do pracy. Dzięki tak dobranym lokalizacjom oraz wspólnie wypracowanym rezultatom artystycznym stworzymy pierwszą tego rodzaju – atrakcyjną tematycznie i wizualnie – wystawę fotografii oraz katalog – album dostępny w formie wydawnictwa rozpowszechnianego nieodpłatnie w wersji elektronicznej. Wystawa fotografii, w skład której wejdą 24 najlepsze prace wykonane przez uczestników na poszczególnych etapach zostanie zaprezentowana w każdym z trzech Miast – Partnerów, pokazując ich potencjał, różnorodność kulturową, a także bogactwo tematów i niezwykły koloryt.

Dołącz do nas już za kilka dni w Rzeszowie. Wypełnij FORMULARZ REJESTRACJI ONLINE, przesyłając swoje dane kontaktowe i spotkaj się z nami już 23 czerwca (czwartek) o godzinie 16:30 w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury. Tam dowiesz się co czeka Cię dalej!

Organizatorem projektu „(KRAJ)OBRAZY MIAST WSCHODU” jest Rzeszowska Akademia Fotografii.   Partnerami inauguracyjnej edycji OTWARTEGO PLENERU FOTOGRAFICZNEGO RZESZÓW 2016 Rzeszów – Stolica Innowacji, Rzeszowski Inkubator Kultury oraz Estrada Rzeszowska.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekt Dofinansowany z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.