Jeden Kadr – Dwa Plany – Trzy Tematy

O warsztatach

Mottem przewodnim drugiej edycji warsztatów organizowanych w ramach Rzeszowskiej Akademii Fotografii będzie istota i znaczenie planów, kompozycji i światła w świadomym budowaniu obrazu fotograficznego. Trzydniowe, wyjazdowe warsztaty poprowadzi Paweł Chara – fotograf Nikon Polska, wykładowca Akademii Nikona, a od niedawna także korespondent National Geographic Traveller.

 „ … Podczas tegorocznych warsztatów podzielę się z państwem moim doświadczeniem i wiedzą z zakresu świadomej fotografii.  Poprowadzę zajęcia plenerowe, a także zorganizuję tematycznie podzielone bloki wykładów i dyskusji, w trakcie których wprowadzę państwa w świat obrazu, pamiętając o naszych głównych hasłach warsztatowych: Drugi Plan, Kompozycja i Światło. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby zainteresowane fotografią jako środkiem wyrazu, wrażliwe na urodę otaczającego świata i światła.”

 Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej (w formie bloków wprowadzających do zajęć praktycznych i wieczornego podsumowania dnia) i praktycznej. Pierwsza z nich będzie również poświęcona wprowadzeniu w istotę sztuki fotografii przyrodniczej i krajobrazowej oraz wszelkim towarzyszącym jej aspektom technicznym.

Część praktyczna – w formie zajęć plenerowych w terenie, jako zależna od pory roku i warunków panujących w przyrodzie będzie maksymalnie zróżnicowana pod względem prezentowanych metod warsztatowych i odpowiednio dobieranych, atrakcyjnych miejsc pracy Uczestników warsztatów. W trakcie zajęć praktycznych Uczestnicy pod okiem Wykładowcy poznają techniki fotografowania właściwe dla aktualnej lokalizacji i panujących warunków przyrodniczych.