logo

Wschód Kultury 2015 @ Wernisaż Wystawy “Mrożek. Życie Warte jest Życia”

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie kulturalne w Rzeszowie! Podkarpacka premiera projektu znakomitego fotografa Pawła Chara “Sławomir Mrożek – Życie Warte jest Życia” to kilka następujących po sobie wydarzeń poświęconych tej niezwykłej postaci polskiej literatury i sztuki – Mistrzowi absurdu i satyry. Plenerowy wernisaż wystawy fotografii na Rzeszowskim Rynku, Spotkanie z Autorem połączone z prezentacją materiału filmowego oraz diaporamą obrazów będących uzupełnieniem wystawy, jak również prezentacja wydawnictwa albumowego to rezultaty ponad dwóch lat pracy Autora w bezpośrednim otoczeniu Mistrza Mrożka. Wydarzenia te odbędą się w trakcie pierwszego dnia Europejskiego Stadionu Kultury – Festiwalu Wschód Kultury, największej, interdyscyplinarnej imprezie kulturalnej w regionie, łączącej różnorodne wydarzenia artystyczne na pograniczu muzyki, teatru, sztuki i fotografii.

Rzeszowska – i zarazem Podkarpacka, premierowa odsłona projektu odbędzie się 25 czerwca 2015 r. o godzinie 18:30 na Rzeszowskim Rynku. Rozpocznie ją oficjalny wernisaż plenerowej wystawy fotografii, po którym wspólnie z publicznością przeniesiemy się do Klubu Festiwalowego przy ul. Bożniczej na wyjątkowe spotkanie z Autorem oraz premierowy pokaz materiału audiowizualnego będącego jednocześnie zapowiedzią powstającej obecnie produkcji filmowej poświęconej zmarłemu Pisarzowi. W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie również wyjątkowa pozycja w postaci wydawnictwa albumowego będącego oficjalnym katalogiem wystawy. Będzie to jednocześnie szansa na zdobycie wyjątkowego egzemplarza albumu wraz z osobistą dedykacją Autora.

Mrożek_ESK_Plakat

Wszystkie zainteresowane osoby już dziś zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie na Rzeszowskim Rynku, za niewiele ponad trzy tygodnie! Chcącym poznać kulisy realizacji projektu polecamy lekturę sekcji O projekcie oraz Od Autora, opisujących w szczegółach całą historię prowadzonych działań.

Wszystkie istotne informacje organizacyjne jak również zapowiedzi innych wydarzeń, które zaplanowaliśmy w trakcie tegorocznej edycji Festiwalu Wschód Kultury będą na bieżąco publikowane na naszym profilu Facebook.

Podkarpacką premierę projektu dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego. Rzeszowską odsłonę wydarzenia odbywającą się w ramach Europejskiego Stadionu Kultury – Festiwalu Wschód Kultury 2015 dofinansowano z budżetu gminy Miasto Rzeszów.

Sponsor_logo_web

Fotografie: Katarzyna Warańska / Piotr Piech.

Project Data

  • Date
    Czerwiec 2015