logo

Przemyśl 2015 @ Mrożek. Życie Warte jest Życia – otwarcie wystawy na Rynku Starego Miasta

Mrożek_Przemyśl_2015_Txt

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie kulturalne na Rynku Starego Miasta w Przemyślu! Druga część Podkarpackiej premiery projektu znakomitego fotografa Pawła Chara “Sławomir Mrożek – Życie Warte jest Życia” to kilka wyjątkowych wydarzeń poświęconych tej niezwykłej postaci polskiej literatury i sztuki – Mistrzowi absurdu i satyry. Plenerowy wernisaż wystawy fotografii na Rynku Starego Miasta w Przemyślu, Spotkanie z Autorem połączone z prezentacją materiału filmowego oraz diaporamą obrazów będących uzupełnieniem wystawy w czytelni Przemyskiej Biblioteki Publicznej jak również prezentacja wydawnictwa albumowego – to wszystko już za kilka dni w wyjątkowym klimacie Starego Miasta w Przemyślu.

Przemyska premiera projektu odbędzie się 25 lipca 2015 r. o godzinie 17:30 na Rynku Starego Miasta w Przemyślu. Rozpocznie ją oficjalny wernisaż plenerowej wystawy fotografii, po którym wspólnie z publicznością przeniesiemy się do Przemyskiej Biblioteki Publicznej na wyjątkowe spotkanie z Autorem oraz premierowy pokaz materiału audiowizualnego będącego jednocześnie zapowiedzią powstającej obecnie produkcji filmowej poświęconej zmarłemu Pisarzowi. W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie również wyjątkowa pozycja w postaci wydawnictwa albumowego będącego oficjalnym katalogiem wystawy. Będzie to jednocześnie szansa na zdobycie wyjątkowego egzemplarza albumu wraz z osobistą dedykacją Autora.

EmigranciA na deser, w nowoczesnej przestrzeni Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej porcja wyjątkowej dawki kultury w absolutnie najlepszym wykonaniu: ponadczasowy spektakl teatralny “Emigranci” pióra Sławomira Mrożka w reżyserii Piotra Cyrwusa, w znakomitej obsadzie z Piotrem Cyrwusem i Szymonem Kuśmidrem w rolach głównych. Początek spektaklu o godzinie 20:00.

Wszystkie zainteresowane osoby już dziś zapraszamy na te absolutnie wyjątkowe wydarzenia w Przemyślu, już w najbliższą sobotę! Chcącym poznać kulisy realizacji projektu polecamy lekturę sekcji O projekcie oraz Od Autora, opisujących w szczegółach całą historię prowadzonych działań.

Wszystkie informacje organizacyjne jak również zapowiedzi będą na bieżąco publikowane na naszym profilu Facebook.

Partnerzy_Przemysl_2015

Podkarpacką premierę projektu dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego. Przemyską odsłonę wydarzenia dofinansowano z budżetu gminy Miasto Przemyśl.

Sponsor_logo_web

Fotografie: Katarzyna Warańska / Piotr Piech.

Project Data

  • Date
    Sierpień 2015